Ana Sayfa Hakkımızda Faydalı Bilgiler Hizmetlerimiz Öneri ve Talep Randevu Talebi Hekiminize Danışın İletişim

Faydalı Bilgiler

1- Bebeklerde ağız bakımı
2- Diş fırçalama ne zaman başlar?
3- Nasıl bir diş fırçası seçilmeli?
4- Günde kaç kez fırçalanmalı?
5- Düzgün bir fırçalama nasıldır?
6- Çocukta ağız ve diş problemleri
7- Diş macunu ve kullanım süresi
8- Çocuk dişlerinde acil durumlar:
9- Bonding nedir? Nasıl uygulanır?
10- Ağız diş sağlığı ve Beslenme

Bonding nedir?
Bonding Nasıl Uygulanır?
Bonding tedavisi; diş hekiminin hastaya 1 - 2 seansta uyguladığı ve dişlerin aralıklarının kapatılmasında, diş kırıklarının kapatılmasında, ufak tefek çapraşıklıkların düzeltilmesinde, bazı dişlerin uzatılmasında yada dışarıya doğru çıkartılmasında kullanılan özel bir tekniktir.

Toplumda diş aralıklarına çok rastlarız bazı dişlerde çok büyük aralıklar vardır veya bazı dişler diğerlerine göre daha küçük çıkmıştır.

Dişlerde aralık olduğunda veya küçük dişleri olduğunda kişinin genel gülüşü olumsuz yönde etkilenecektir. Bakıldığı zaman kişinin gülüşünün ahengi bozulduğu için toplum içerisinde kişi kendini rahatsız hisseder bu durumlarda Bonding yönteminden faydalanabiliriz.

Bonding uygulamanın en büyük faydalarından biri doğal dişe hiç bir şekilde zarar verilmemesidir. Yani kişinin dişlerinde aralık varsa malzemenin dişteki aralığa konularak diş korunmuş oluyor.

Bonding Nasıl Uygulanır?
Bonding ingilizcede yapıştırmak demektir yani bir malzemeyi yapıştırmaktır.

Bonding uygulamada hekim becerisi çok önemli hekim malzemeyi birer birer koyarak şekillendirerek, rengini seçerek ve dişle geçişini sıfırlayarak yapıyor ve bir saatin sonunda inanılmaz değişimler oluyor.

Bonding uygulaması ise yine estetik diş hekimliğinin faydalandığı koruyucu yöntemlerden biridir. Bonding yapıştırmak demektir, adı üzerinde bir malzemeyi dişe yapıştırmaktır. Eğer kişinin dişlerinde küçük aralıklar varsa ufak tefek şekil bozuklukları varsa dişleri hiç kesmeden bonding malzemesi ile dişlerin üzerine ekleyerek yapılmaktadır. Diş hekimi bir heykeltraş gibi hastanın ağzında çalışarak dişlere yeniden şekil verebiliyor peki bondingin en büyük avantajı ne, hiç bir kesme yapmadan uygulanmasıdır. En sık görülen durumlardan biri ise dişlerin arasının aralık görünmesi, dişlerinin arasında aralık olan bireyler dişlerini kestirmeden kaplama yaptırmadan bonding uygulaması ile bu aralığı yarım saat gibi kısa bir sürede kapatabilir. Ayrıca dişleri gereğinden kısa olan bireyler yaşlı gözüküyor veya konuştuğunda güldüğünde dişleri görünmüyorsa bu kişiler yine bonding uygulaması ile dişleri biraz daha uzatılarak daha dinamik daha görsel güzel bir uygulama elde edilir veya dediğim gibi ufak tefek çarpışıklık durumunda bonding uygulaması yapılabilir durum dahada büyüdüğünde lamineler ve porselen kronlar uygulamasına geçilir.

Dişlerinizde aralıklar, çatlaklar var ise bonding ile kapatılabiliyor. Bonding hakkında daha detaylı bilgi almak için hekiminize başvurabilirsiniz.
 

 

Telefonlarımız & Adres

 

Hizmetlerimiz - 1

 

Hizmetlerimiz - 2

 

Hizmetlerimiz - 3

Tel : 0 432 216 95 15
Gsm : 0 538 974 55 99

Hastane Caddesi, Koçak İş Merkezi
Kat : 1 Daire : 2
Yiğitoğlu Pastanesi Üstü
Merkez / VAN

Lazer Destekli Diş Hekimliği
Estetik Diş Hekimliği
Dental İmplantlar
Ağız ve Diş Cerrahisi
Periodontoloji - Diş Eti Hastalıkları
Endodonti - Kanal Tedavisi
Ortodonti
Pedodonti - Çocuk Diş Hekimliği

Protez;

Lamina (Laminate)
Zirkonyum
Full Seramik Porselen
Metal Alt Yapılı Porselen
Hareketli Protez
Total Protez

İnley - Onley Dolgu
Genel Anestezi ve Sedasyon
Diş Beyazlatma

(C) Diş Hekimi Mehmet GÜLCAN - 2009
Designed By : Hasan ÇELİKYÜREK